سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نکته های جامانده
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

http://mobarez.persiangig.com/ax/lobnan/kashaf.jpg

نکته : (( سرودی که در این وبلاگ می شنوید سرود رسمی اعضای این موسسه فرهنگی است که موقتاً به خاطر نوشته های مرتبط با این موضوع در وبلاگم قرار دادم . اونها در هنگام خواندن این سرود به این صورت که در بالا می بینید می ایستادند و می خواندند ))
شروع اردو در مازندران :
هفته گذشته خاطرات زیبایی در دفتر خاطرات زندگیم نوشته شد .
سالهای سال بود که عشق به حزب الله لبنان در درونم موج می زد و حتی آرزو داشتم به کشور لبنان سفر کنم تا در کنار رزمندگان حزب الله، مقابل دشمن صهیونیستی مبارزه کنم
  اما نشد .
اما هفته قبل گروهی از دختران موسسه فرهنگی کشافه المهدی که زیر نظر حزب الله لبنان اداره می شد به ایران آمدند و در بین مسیر قم و مشهد (در چالوس ) توفیق این رو داشتیم که در اردوگاه شهید مهدی زاده ( دلگشا ) چالوس از طرف کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران میزبان اونها باشیم . اونها حال و هوای حزب الله لبنان رو به اینجا اوردند و در اون فضا منتشر کردند .
این سفر حاشیه های زیادی داشت که نمی خوام در این یادداشت به همه اونها بپردازم . البته انشالله در یادداشت های بعدی به اون خواهم پرداخت .
نکته های زیبایی در این اردو دیدم که سعی می کنم چند تا از اونها رو بیان کنم .
- اول که وارد اردوگاه شدند شروع کردند به خوندن سرودهای مخصوص گروهی که هم شکل حماسی و هم شکل شاد و اردویی داشت . البته با محتوای اعتقادی و سیاسی .
مثل اعلام بیزاری از رژیم صهیونیستی و ارادت نسبت به امام خمینی، امام خامنه ای و سید حسن نصرالله ...
دیگه براشون فرقی نداشت کجا هستند، جنگل، دریا، داخل اتوبوس ( به هر حال اون سرودها رو می خوندند ) و این واقعاً روحیه حماسی اونها رو به رخ دیگران می کشید . چیزی که من واقعاً ازش لذت می بردم .
- حجاب اونها که معرف شیعه بودن و البته لبنانی بودن اونها بود مثل یک مروارید گرانبها روح زیبای اونها رو به نمایش می گذاشت و زیبایی معنوی خاصی به اونها می داد .
این مسئله مهمیه که اگه عفت، پاکی، نجابت و در کل ایمان هر کسی تقویت بشه اون شخص روح خودش رو پرورش داده و به جای اینکه زیبایی جسمش به چشم بیاد زیبایی روحش خودنمایی می کنه و اون چیزی بود در این بچه ها دیده می شد . البته باید بگم که ما توی ایران خودمون هم از اینجور آدمها فراوون داریم . نه تنها در ایران و لبنان بلکه هر کسی در هر جایی که از این زیباساز روح یعنی اسلام  استفاده کنه . همون نتیجه رو خواهد داشت .
یک چیز زیبای دیگه هم دیدم و یاد گرفتم . اینکه هر وقت اسمی از امام زمان(عج) برده می شد دست راست رو به احترام، بر روی سر می گذاشتند و هنگام خواندن دعای سلامتی آقا امام زمان(عج) از جا بلند می شدند .

http://mobarez.persiangig.com/ax/lobnan/ehteram.jpg

این، حداقل کاری هست که برای نشان دادن ارادت به آقا امام زمان می تونیم انجام بدیم که خیلی از ماها از اون غافلیم اما این خواهران شیعه ما به زیبایی و ناخواسته اون رو به ما یاد دادند.
بقیه خاطرات زیبای این اردو رو در یادداشت های بعدی خواهم گفت . البته باید ببینیم چقدر دوستان حوصله دارند بخوانند . البته اولی رو سعی کردم خیلی کوتاه بنویسم .
ادامه دارد ... انشاءالله

 

 


[ یکشنبه 90/5/2 ] [ 6:31 عصر ] [ سید مهدی پیشنمازی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

فکر می کنم در آسیب شناسی فضای سیاسی کشور زیاده روی شده و حساسیتی که روی فضای سیاسی هست روی فرهنگ نیست . من به سهم خودم به اون می پردازم ---- از دوستان وبلاگ نویس فرهنگی، یا همشهریان (در ساری) و هم استانی های عزیز خواهش می کنم جهت تبادل لینک با ذکر نام شهر بنده رو در جریان بگذارند .
موضوعات وب
امکانات وب


بازدید امروز: 2
بازدید دیروز: 255
کل بازدیدها: 582290